8.3 C
Bistrița
luni, martie 31, 2025

VIDEO: Când va fi gata parcarea de 350 de locuri de pe Bistricioarei

Invitat în studioul Bistrițeanul Live, Emil Radu Moldovan, președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud s-a referit și la parcarea de pe Bistricioarei.

Am trecut în buget banii pentru documentația tehnică. După ce se va vota PUZ-ul vom face documentația tehnică. Mai precis este nevoie de studiul de fezabilitate aprofundat inclusiv cu devize, cantități de lucrări. După care vom da drumul la licitație pentru proiectare și execuție”, a explicat Radu Moldovan.

Parcarea de pe Bistricioarei va facilita apariția a 350 de locuri de parcare.

Acestea vor fi structurate pe 3-4 nivele, a mai spus Radu Moldovan.

Președintele CJ Bistrița-Năsăud a recunoscut că nu știe când se vor putea bucura bistrițenii de cele 350 de locuri de parcare.

„Care este valoarea investiției încă nu știm cu exactitate. Vom vedea când va fi gata devizul. Mi-e greu să dau termene. E un necunoscut întreg aici. Depinde cât se vor contesta licitațiile”, a mai spus Emil Radu Moldovan.

Alte detalii despre activitatea Consiliului Județean Bistrița-Năsăud aflați urmărind întreaga emisiune, mai jos:

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Locuiești în Bistrița? Alege garduri de beton rezistente de la Sigicom!

În Bistrița, din ce în ce mai mulți proprietari renunță la materialele fragile și aleg gardurile de beton – o soluție modernă, sigură și estetică. Spre deosebire de lemn sau metal, betonul nu ruginește, nu se deteriorează și nu necesită întreținere constantă. În plus, vine într-o gamă variată de modele, potrivite pentru orice stil arhitectural.

Mobilier și detalii șic pentru casa ta?! Paravane Decorative Bistrița îți face orice, la comandă

Dacă ai idei trăznite în ceea ce privește amenjarea interioară sau un spațiu unde nu se...

Prime Burger, la 3 ani de când bucură bistrițenii: Vă mulțumim!

Acum trei ani de zile bistrițenilor li s-au adus, mai aproape de casă, burgerii delicioși de...