9.2 C
Bistrița
miercuri, aprilie 2, 2025

VIDEO – Accident în Groapa Sărății: Au ajuns cu mașinile în șanț

Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp în Groapa Sărății. Două autoturisme au ajuns în șanțul de pe marginea carosabilului.

Echipajele medicale și cele ale poliției au intervenit azi pe DN 17, în Groapa Sărății, la un accident rutier. Un autoturism a părăsit carosabilul, ajungând în șanțul de pe margine.

Un accident rutier a avut loc în municipiul Bistrița, localitatea componentă Viișoara, la ieșire spre Sărata, pe DN 17. Au fost direcționate un echipaj de prim ajutor SMURD și echipajul de terapie intensiva mobilă SMURD. Acestea au găsit la locul producerii evenimentului două victime conștiente, o victimă prezentând un traumatism cranio cerebral minor. Au fost evaluate medical și o victimă a fost preluată și transportată de către echipajul TIM la UPU SMURD Bistrița. Cealaltă victimă implicată în accidentul rutier a refuzat transportul la spital” au transmis reprezentanții ISU BN.

În această după-masă, polițiștii Biroului Rutier Bistrița au intervenit ca urmare a producerii unui accident rutier pe drumul național 17, în Viișoara. Au fost implicate un autoturism condus de un bărbat de 42 de ani, din Arcalia, pe direcția Crainimăt-Bistrița și un altul care circula din sens opus și care era condus de un rodnean în vârstă de 28 de ani. În urma accidentului, bărbatul din Arcalia a fost rănit și nu a putut fi testat cu aparatul etilotest, urmând a-i fi recoltate probe biologice.Rezultatul testării cu aparatul etilotest în cazul celuilalt conducător auto a fost negativ. Continuă cercetările, în vederea stabilirii cauzei și a împrejurărilor în care a avut loc accidentul, polițiștii Biroului Rutier” transmit reprezentanții IPJ BN.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

MATEROM: Dacă e primăvară, e timpul pentru o verificare tehnică de sezon

Dacă e primăvară, e timpul pentru o verificare tehnică de sezon. Alege întotdeauna un Centru de Service Autorizat Mercedes-Benz, pentru a beneficia de cele mai bune servicii auto pentru mașina ta, efectuate de profesioniști. Ofertă specială, la Materom:

Degustări dulci pentru evenimente, la Cofetăria Cristina, oricând, cu programare! DISCOUNT pentru cei care încheie contracte în Aprilie

Ce veste bună! Acum, la Cofetăria Cristina poți programa oricând îți permite programul o degustare pentru...

Se fac angajări la Crama Veche, Amicii Building, Fan Courier, Ideal Print! NOI locuri de muncă, în Bistrița

Crama Veche caută barman, Ajutor bucătar, Pizzer, ospătar și femeie pentru curățenie.  AMICII BUILIDNG angajează Contabil cu experiență, dedicat și orientat spre performanță, iar Ideal Print caută Graphic Designer. Noi locuri de muncă - la Ideal Print, Fan Courier, STEWO PLAST Năsăud și GB Instaplan, Oferta completă, mai jos: