16 C
Bistrița
vineri, martie 14, 2025

Vacanță la Valea Mare terminată prost pentru un adolescent! A ajuns la spital după ce a căzut cu snowboardul

Un adolescent a avut parte de un accident chiar în vacanță, la Valea Mare. Acesta a căzut cu snowboardul, fiind pentru un timp inconștient. Adolescentul a fost transportat de aparținători spre echipajele medicale.

Accidentul a avut loc în urmă cu puțin timp, la Valea Mare. Se pare că adolescentul care are în jur de 15-16 ani a căzut de pe snowboard în timp ce testa zăpada depusă în ultimele zile.

Adolescentul s-a rănit destul de grav, pierzându-și pentru scurt timp conștiența. Acesta a fost transportat de către aparținători în întâmpinarea echipajelor medicale, care îl vor duce la Spitalul Județean de Urgență Bistrița.

„Au fost alocate la caz un echipaj de prim ajutor SMURD și echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD. Este preluat de aparținători și a început deplasarea spre echipajele medicale. Conform ultimelor informații, și-a recăpătat conștiența”, precizează purtătorul de cuvânt al ISU Bistrița.

UPDATE:

Se pare că victima are 17 ani și este în stare mai gravă decât se credea. Aceasta a fost găsită inconștientă, cu traumatism cranio-cerebral sever

„Victima în vărstă de 17 ani a fost preluată de către echipajul de prim ajutor SMURD în localitatea Maieru, inconștientă – cu traumatism cranio-cerebral sever. A fost stabilizată și predată echipajului de terapie intensivă mobilă SMURD. Victima este transportată în aceste momente spre UPU SMURD Bistrița”, informează ISU Bistrița.

Foto: Arhivă

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Grill StopBistrița: Ciolan de porc ROTISAT și platouri generoase, pentru o masă copioasă alături de familie sau prieteni

O masă copioasă alături de familie sau de prieteni se poate organiza imediat. Grill StopBistrița pregătește...

Vizibilitate perfectă, siguranță sporită!

MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița - Dealer & Service Autorizat Škoda, lansează o ofertă specială pentru posesorii de automobile Škoda fabricate între 2018 și 2020:

Clinica Sanovil angajează kinetoterapeut, Centrul Micul Prinț caută psiholog. Noi locuri de muncă, disponibile în Bistrița

Clinica SANOVIL Bistrița angajează Kinetoterapeut, iar Centrul Micul Prinț caută psiholog / psihopedagog. Pleșcăviță Bistrița are nevoie de personal Fast Food. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Restaurant Arena by Casa EMA, EUROCOMPOZITE, Michaela’s Brasserie, EXAUDIT Contabilitate și AMICII BUILDING.