7.4 C
Bistrița
marți, aprilie 1, 2025

Și-a lovit mama și a ajuns după gratii!

Un tânăr de 27 de ani va sta la răcoare pentru 30 de zile. Asta a fost decizia judecătorului, după ce a aflat că tânărul și-a lovit mama. Acesta mai era cercetat într-un dosar penal pentru o faptă comisă în anul 2018.

Respectul față de cea care i-a dat viață a dispărut într-o familie din Perișor.

Un tânăr de 27 de ani, beat fiind, și-a lovit mama. Femeia, în vârstă de 50 de ani, a ajuns la spital, având nevoie de îngrijiri medicale.

Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, iar ieri a ajuns în arestul IPJ BN, unde va sta pentru 30 de zile, la răcoare. Așa a decis judecătorul.

Mai mult, s-ar părea că tânărul nu e la prima infracțiune.

„Polițiștii au dispus reținerea pentru 24 de ore față de un tânăr de 27 de ani, din Perișor, cercetat pentru violență în familie. Ulterior, acesta a fost prezentat Judecătoriei Beclean, care a dispus luarea măsurii arestului preventiv pe o perioadă de 30 de zile. Acesta este cercetat pentru faptul că, la data de 24 iunie a.c., fiind în stare de ebrietate, și-ar fi agresat mama, o femeie de 50 de ani, din Piatra. Femeia a fost transportată la spital, unde i-au fost acordate îngrijiri medicale. Totodată, bărbatul este cercetat într-un dosar penal deschis pentru conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice, faptă comisă în cursul anului 2018”, explică reprezentanții IPJ BN într-un comunicat.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Locuiești în Bistrița? Alege garduri de beton rezistente de la Sigicom!

În Bistrița, din ce în ce mai mulți proprietari renunță la materialele fragile și aleg gardurile de beton – o soluție modernă, sigură și estetică. Spre deosebire de lemn sau metal, betonul nu ruginește, nu se deteriorează și nu necesită întreținere constantă. În plus, vine într-o gamă variată de modele, potrivite pentru orice stil arhitectural.

Mobilier și detalii șic pentru casa ta?! Paravane Decorative Bistrița îți face orice, la comandă

Dacă ai idei trăznite în ceea ce privește amenjarea interioară sau un spațiu unde nu se...

Prime Burger, la 3 ani de când bucură bistrițenii: Vă mulțumim!

Acum trei ani de zile bistrițenilor li s-au adus, mai aproape de casă, burgerii delicioși de...