13.2 C
Bistrița
luni, martie 31, 2025

„High life” de senator! Florean sparge lunar 6.000 de lei pe cazarea la un hotel de 4 stele

Prezent la Bistrițeanul Live, senatorul Ovidiu Florean a precizat faptul că atunci când merge în București, „la muncă”, se cazează la un cunoscut hotel de 4 stele. Cât costă această aroganță? În jur de 6.000 de lei lunar… Tot acolo ia senatorul și micul dejun, celelalte mese fiind „asigurate” de un mall din apropiere.

Lună de lună, senatorul PNL Ovidiu Florean primește o indemnizație de 11.500 de lei. Pe lângă aceasta, senatorul are asigurat transportul de acasă, de la Bistrița la București, precum și cazarea și masa în capitală.

Acesta primește 4.600 de lei pentru cazare lunar, însă acesta reușește să cheltuiască cu 1.500 de lei mai mult, mai exact 6.000 de lei. Atât îl costă 16 zile de cazare în București. Nici nu e de mirare, având în vedere faptul că Florean se cazează la unul dintre cele mai cunoscute hoteluri de 4 stele din capitală.

„Sunt niște prețuri în București acuma de leșini. La 4 stele stau (n.r. hotel de 4 stele). La Ramada stau”, a dezvăluit Ovidiu Florean.

Întrebat dacă ia masa la bufetul Parlamentului, senatorul care tocmai a părăsit PNL spune că n-a mâncat niciodată acolo:

„N-am mâncat niciodată. La Ramada servesc micul dejun, prânzul mă duc în mall, seara când termin mă duc la mall”, a mai spus Florean.

Ovidiu Florean a fost invitat aseară la Bistrițeanul Live, la „Bistrița în Alb, cu Negru”. Întreaga emisiune o puteți urmări mai jos:

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

2 COMENTARII

  1. Cu atata ramane din experienta de senator.Ma mir ca pot sa mai iasa in public cu arogante din astea ,esuatii astia .Este valabil pentru toata clasa politica.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Locuiești în Bistrița? Alege garduri de beton rezistente de la Sigicom!

În Bistrița, din ce în ce mai mulți proprietari renunță la materialele fragile și aleg gardurile de beton – o soluție modernă, sigură și estetică. Spre deosebire de lemn sau metal, betonul nu ruginește, nu se deteriorează și nu necesită întreținere constantă. În plus, vine într-o gamă variată de modele, potrivite pentru orice stil arhitectural.

Mobilier și detalii șic pentru casa ta?! Paravane Decorative Bistrița îți face orice, la comandă

Dacă ai idei trăznite în ceea ce privește amenjarea interioară sau un spațiu unde nu se...

Prime Burger, la 3 ani de când bucură bistrițenii: Vă mulțumim!

Acum trei ani de zile bistrițenilor li s-au adus, mai aproape de casă, burgerii delicioși de...