19.8 C
Bistrița
joi, aprilie 24, 2025

FOTO/VIDEO: ”Copilași” ce se joacă-n zăpadă și straie roz – imaginea Munților Rodnei în luna lui Cireșar

Inedite imagini surprinse în Munții Rodnei în aceste zile. În mare parte, Parcul e acoperit de straie roz, bujorul de munte fiind înflorit în toată splendoarea sa. Iar în ”petecele” albe de zăpadă de pe creste, puii de capră neagră se joacă nestingheriți.

Luna lui Cireșar, cum e cunoscută în popor luna iunie, oferă o splendoare de nedescris în munți.

Cei ce au luat la pas Parcul Național Munții Rodnei s-au bucurat de priveliști încântătoare. Munții s-au îmbrăcat în straie roz. Bujorul de munte a înflorit în toată splendoarea sa.

În zonele unde zăpada s-a încăpățânat să mai rămână, zilele trecute, un iubitor al munților a surprins puiuți de capră jucându-se fără griji.

Ce copil nu iubește zăpada !!! Cheful de joacă se pare că este invers proporțional cu vârsta. Pe măsură ce iezii cresc, aceștia au preocupări mai,, serioase”, pasc, sunt mai atenți la pericole și toate grijile inutile din capul adultilor” a scris Munteanu Ioan pe Facebook.

Foto- Facebook Parcul national Muntii Rodnei

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Arena by Casa EMA angajează bucătar, STEWO Năsăud caută asistent manager și inginer calitate

Restaurant Arena by Casa EMA caută bucătar și ajutr de bucătar! Noi locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, unde este nevoie de magazioner, inginer Calitate și asistent manager. Se fac angajări și la ROMBAT, AMICII Building sau Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.

Se fac angajări la Crama Jelna, Rombat și Fan Courier: Noi locuri de muncă, în Bistrița

Crama JELNA angajează barman, ajutor barman, bucătar și maseur! ROMBAT caută operatori producție. NOI locuri de muncă în Bistrița, la SAN DECO Bistrița-Năsăud,  DIVANI & SOFA, AMICII Building și Ideal Print. Oferta completă, mai jos: