-1.5 C
Bistrița
duminică, februarie 23, 2025

FOTO Șoferul unei firme de transport din Bistrița, implicat într-un grav accident în Sibiu: 13 persoane au fost rănite

Un autocar al unei firme de transport din Bistrița a fost implicat într-un grav accident petrecut în județul Sibiu. Șoferul de 33 de ani al autocarului a rămas încarcerat și a fost găsit în stare gravă de echipajele medicale ajunse la fața locului. În total, 13 persoane din autocar au fost rănite.

Accidentul s-a petrecut ieri, la Porumbacu de Jos, în județul Sibiu. Un TIR a derapat pe carosabilul umed într-o curbă, iar remorca sa a lovit un autocar, în care se aflau 57 de persoane. TIR-ul era încărcat cu ambalaje de sticlă.

Potrivit ȘtirileProTv, șoferul autocarului, un bărbat de 33 de ani din Bistrița, a rămas încarcerat și a fost găsit inconștient de echipajele medicale.

Acesta a ajuns la spital în stare comatoasă, intubat și a fost operat de urgență. S-a ales cu un traumatism cranio-facial sever și traumatism toraco-abdominal cu ruptură de splină. Șoferul este internat la Terapie-Intensivă, în stare gravă.

Alte două pasagere din autocar au fost grav rănite. 10 persoane s-au ales cu leziuni ușoare.

Autocarul pornise de la Buzău și trebuia să îi ducă pe oameni în Germania. Acesta aparține firmei de transport persoane Brendea Tour, din Bistrița-Năsăud.

Foto: oradesibiu.ro

 

 

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

AMICII BUILDING angajează Inginer proiectant Instalații. Noi locuri de muncă, disponibile în Bistrița

AMICII BUILDING angajează Inginer proiectant Instalații. Locuri de muncă, disponibile și la Cabinetul de psihologie Sutea Rozalia își extinde echipa și caută logoped și pedagog de recuperare. Noi locuri de muncă, disponibile în Bistrița, la depozitul AnnaFiori.ro Sărata, STEWO Năsăud sau Restaurant Arena by Casa EMA.

RUBIN Dragobete Drive – Pentru o dragoste care merge mai departe cu Kia, Suzuki, Ssangyong și MG!

Rubin Motors Bistrița – dealer autorizat Kia, Suzuki, Ssangyong și MG îți propune să sărbătorești iubirea cu o experiență auto memorabilă! Participă la campania specială „Dragobete Drive" și ai șansa de a câștiga și o cină romantică la Hotel Roser House – un loc de poveste pe malul lacului Colibița, unde iubirea și peisajul montan se întâlnesc perfect.

5 Soluții simple pentru a-ți atinge obiectivele majore

Achiziționarea unei proprietăți imobiliare, a unei mașini, investiția în educație sau orice alt obiectiv major cu impact pe termen lung poate părea o provocare atunci când apare partea financiară. Însă, există soluții la îndemână care îți vor facilita accesul către planurile tale. Trebuie să știi unde să le cauți și cum să le accesezi.