20.6 C
Bistrița
vineri, aprilie 18, 2025

FOTO – Mijlocenii Bârgăului: Neatenția face victime

Un accident rutier a avut loc în această dimineață pe DN17, în Mijlocenii Bârgăului. O autoutilitară a lovit un autoturism care a oprit pentru un viraj la stânga. Din cauza neatenției, două persoane au fost rănite.

Un bărbat de pe Valea Bârgăului nu a mers prea departe de casă și a „reușit” performanța producerii unui accident. Acesta a avut loc ca urmare a neatenției.

O mașină a încetinit și a dorit să vireze la stânga, de pe DN17, moment în care a fost lovită de o autoutilitară. În urma impactului, una dintre persoanele aflate în autoturism a rămas încarcerată, dar conștientă.

Victima încarcerată a fost extrasă și predată echipajului medical pentru stabilizare. În total, două victime rezultate în urma accidentului au fost transportate la spital de echipajele TIM și EPA SMURD”, au anunțat reprezentanții ISU BN.

Șoferul autoutilitarei s-a ales cu dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Din primele date, se pare că un bărbat de 34 de ani, din Mijlocenii Bârgăului, care conducea o autoutilitară pe direcția de mers Vatra Dornei-Bistrița, a intrat in coliziune cu un autoturism, condus de un bărbat de 48 de ani, din Prundu Bârgăului, care circula în fața sa, pe aceeași direcție de mers și care ar fi oprit pentru efectuarea unui viraj spre stânga. În urma accidentului, conducatorul auto de 48 de ani și un pasager de 19 ani au fost răniți. Ambii șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzei și a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul”, explică reprezentanții IPJ BN.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.

Se fac angajări la Crama Jelna, Rombat și Fan Courier: Noi locuri de muncă, în Bistrița

Crama JELNA angajează barman, ajutor barman, bucătar și maseur! ROMBAT caută operatori producție. NOI locuri de muncă în Bistrița, la SAN DECO Bistrița-Năsăud,  DIVANI & SOFA, AMICII Building și Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Este momentul perfect să te pregătești de aventurile acestei primăveri! Profită de oferta MATEROM AUTOMOTIVE

Este momentul perfect să te pregătești de aventurile acestei primăveri! Profită de oferta MATEROM AUTOMOTIVE pentru Verificarea de primăvară și asigură-te că mașina ta este pregătită pentru călătoriile din acest sezon.