11.1 C
Bistrița
sâmbătă, martie 15, 2025

FOTO: Filip Darius Rad de la Pizzeria Linqenda Beclean a câștigat una dintre cele mai importante competiții pentru pasionații de pizza

Vis împlinit pentru Filip Darius Rad de la Pizzeria Linqenda din Beclean! Acesta a reușit să obțină locul 1 la The Romanian Pizza Challenge 2024, ce a avut loc ieri, la București. În ianuarie, tânărul va reprezenta România la Campionatul Mondial de Pizza din Rimini, Italia.

Ieri a avut loc, la București, The Romanian Pizza Challenge, competiție destinată profesioniștilor cu calificare de pizzar, dar și celor care sunt pasionați de pizza.

Concurenții au creat propria rețetă de pizza, în cadrul a două categorii de concurs: Pizza Clasică și Pizza Napoletană.

Printre participanți s-a numărat și Filip Darius Rad de la Pizzeria Linqenda din Beclean, care a reușit să obțină locul 1.

Ieri am avut onoarea de a participa la Romanian Pizza Challenge 2024 și sunt extrem de fericit să împărtășesc cu voi vestea că am obținut locul 1! Această experiență a fost una extraordinară!

Mulțumesc din suflet organizatorilor pentru această oportunitate minunată, juriului pentru feedback-ul valoros, @andrei.pizzamania @santarpiagiovanni @laurr.suciu și tuturor participanților care au făcut niște pizza fenomenale.

A fost o adevărată plăcere să întâlnesc oameni extraordinari, de la care am învățat atât de multe lucruri valoroase.

Un mulțumesc special președintelui competiției, Andrei Faciu @andrei.pizzamania și prietenului meu Yoni @yoni_fresca din Israel care mereu mi-a dat cele mai utile ponturi! Acesta este doar începutul! Mai am enorm de învățat și sunt nerăbdător să acumulez cât mai multă experiență în această artă culinară care mă pasionează atât de mult„, spune Filip Darius Rad.

În ianuarie, acesta va reprezenta România la Campionatul Mondial de Pizza din Rimini, Italia.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Grill StopBistrița: Ciolan de porc ROTISAT și platouri generoase, pentru o masă copioasă alături de familie sau prieteni

O masă copioasă alături de familie sau de prieteni se poate organiza imediat. Grill StopBistrița pregătește...

Vizibilitate perfectă, siguranță sporită!

MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița - Dealer & Service Autorizat Škoda, lansează o ofertă specială pentru posesorii de automobile Škoda fabricate între 2018 și 2020:

Clinica Sanovil angajează kinetoterapeut, Centrul Micul Prinț caută psiholog. Noi locuri de muncă, disponibile în Bistrița

Clinica SANOVIL Bistrița angajează Kinetoterapeut, iar Centrul Micul Prinț caută psiholog / psihopedagog. Pleșcăviță Bistrița are nevoie de personal Fast Food. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Restaurant Arena by Casa EMA, EUROCOMPOZITE, Michaela’s Brasserie, EXAUDIT Contabilitate și AMICII BUILDING.