9.2 C
Bistrița
miercuri, aprilie 2, 2025

Drumeție în locuri pitorești și mai puțin umblate ale Colibiței, urmată de un delicios prânz tradițional

Amatorii de drumeții sunt invitați să exploreze, sâmbăta viitoare, câteva locuri pitorești și mai puțin umblate ale Colibiței. Aceștia vor face și o vizită la Punctul gastronomic local – Maria Bidian din Bistrița-Bârgăului, unde sunt așteptați cu un delicios prânz tradițional.

Ce poate fi mai frumos decât o drumeție în munți, în decorul iernii? Cei de la ROA Outdoor, Asociația Ecolibrium şi MTBBN vin cu o propunere greu de refuzat:

Sâmbătă, 3 februarie, vom explora, într-o tură de drumeție ușoară, locuri pitorești și mai puțin umblate ale Colibiței, iar apoi vom face o vizită la Punctul gastronomic local – Maria Bidian din Bistrița-Bârgăului, unde vom servi un delicios prânz tradițional”.

Turiștii vor parcurge pe jos un traseu relativ ușor, de aproximativ 9 kilometri, potrivit și pentru începători, însă este nevoie de o condiție fizică potrivită și echipament de iarnă adecvat.

Ne vom deplasa într-un ritm lejer, accesibil, cu pauze de povestit, energizare, rehidratare și fotografiat. Pe traseu vom avea multiple ocazii de a fotografia, acoperind cadre ce țin de fotografia de natură, peisaj și viață rurală„, mai spun aceștia.

Locurile sunt limitate, termenul limită pentru înscrieri fiind joi, 1 februarie, ora 18.00. Mai multe detalii puteți afla de AICI. 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

MATEROM: Dacă e primăvară, e timpul pentru o verificare tehnică de sezon

Dacă e primăvară, e timpul pentru o verificare tehnică de sezon. Alege întotdeauna un Centru de Service Autorizat Mercedes-Benz, pentru a beneficia de cele mai bune servicii auto pentru mașina ta, efectuate de profesioniști. Ofertă specială, la Materom:

Degustări dulci pentru evenimente, la Cofetăria Cristina, oricând, cu programare! DISCOUNT pentru cei care încheie contracte în Aprilie

Ce veste bună! Acum, la Cofetăria Cristina poți programa oricând îți permite programul o degustare pentru...

Se fac angajări la Crama Veche, Amicii Building, Fan Courier, Ideal Print! NOI locuri de muncă, în Bistrița

Crama Veche caută barman, Ajutor bucătar, Pizzer, ospătar și femeie pentru curățenie.  AMICII BUILIDNG angajează Contabil cu experiență, dedicat și orientat spre performanță, iar Ideal Print caută Graphic Designer. Noi locuri de muncă - la Ideal Print, Fan Courier, STEWO PLAST Năsăud și GB Instaplan, Oferta completă, mai jos: