10.2 C
Bistrița
miercuri, aprilie 2, 2025

”Colecție” de ilegalități constatate după ce bucăți din mașina sa au ”zburat„ într-o a treia mașină, în trafic

Un accident rutier a avut loc ieri pe DN 17. Bucăți din mașina ce a produs accidentul au zburat într-o a treia mașină, din trafic. Conducătorul auto a avut o ”colecție” de infracțiuni:

Un accident rutier, soldat doar cu pagube materiale, a avut loc ieri pe DN 17 în Unirea. În urma coliziunii dintre un autoturism și o autoutilitară, bucăți de caroserie au sărit, lovind o a treia mașină, în trafic.

Pe DN 17, un autoturism condus de un bărbat de 42 de ani din Unirea a intrat în coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat de 35 de ani din Jibou, județul Sălaj.

În urma impactului, bucăți de caroserie provenite de la cele două autovehicule au fost proiectate spre un alt autoturism. Acesta era condus de către un tânăr de 25 de ani din Ilva Mare” explică reprezentanții IPJ BN.

Conducătorul auto vinovat- colecție de infracțiuni

După ce oamenii legii au legitimat conducătorii, au depistat că cel vinovat are mai multe ilegalități ”la activ”.

Cei 3 șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în cazul celor doi șoferi de 35 și 25 de ani. În cazul șoferului din Unirea, rezultatul a fost de 0.09mg/L alcool pur în aerul expirat.

În urma verificărilor efectuate de către polițiști, s-a stabilit faptul că șoferul de 42 de ani:

  • nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicul
  • autoturismul este radiat din circulație de la finalul anului 2019
  • plăcuțele de înmatriculare aplicate pe autoturism fiind false” mai explică reprezentanții IPJ BN.

Bărbatul s-a ales cu dosar penal pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul neînmatriculat și cu numere false.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

MATEROM: Dacă e primăvară, e timpul pentru o verificare tehnică de sezon

Dacă e primăvară, e timpul pentru o verificare tehnică de sezon. Alege întotdeauna un Centru de Service Autorizat Mercedes-Benz, pentru a beneficia de cele mai bune servicii auto pentru mașina ta, efectuate de profesioniști. Ofertă specială, la Materom:

Degustări dulci pentru evenimente, la Cofetăria Cristina, oricând, cu programare! DISCOUNT pentru cei care încheie contracte în Aprilie

Ce veste bună! Acum, la Cofetăria Cristina poți programa oricând îți permite programul o degustare pentru...

Se fac angajări la Crama Veche, Amicii Building, Fan Courier, Ideal Print! NOI locuri de muncă, în Bistrița

Crama Veche caută barman, Ajutor bucătar, Pizzer, ospătar și femeie pentru curățenie.  AMICII BUILIDNG angajează Contabil cu experiență, dedicat și orientat spre performanță, iar Ideal Print caută Graphic Designer. Noi locuri de muncă - la Ideal Print, Fan Courier, STEWO PLAST Năsăud și GB Instaplan, Oferta completă, mai jos: