7.1 C
Bistrița
marți, aprilie 1, 2025

Care a fost motivul accidentului de aseară, în care un cal a murit și două persoane au fost rănite:

Un accident rutier a avut loc aseară, în Monor. O mașină a lovit un atelaj hipo. Calul a murit, iar șoferul și căruțașul au fost răniți. Cum a ajuns mașina pe contrasens:

Un apel la 112 anunța aseară că un accident rutier a avut loc în localitatea Monor. Un atelaj hipo a fost lovit de mașină. Calul murise, iar șoferul și căruțașul au fost răniți.

Mai multe informații puteți reciti aici:

FOTO – Un autoturism a lovit o căruță în Monor. Căruțașul și șoferul au fost răniți

Motivul accidentului a fost pătrunderea pe contrasens a autoturismului.

S-ar părea că șoferul încercase să evite un câine.

„La data de 14 februarie a.c., un bărbat de 29 ani din Bistrița, în timp ce conducea un autoturism pe DJ154, având direcția de deplasare Monor – Reghin, ar fi încercat să evite un câine pătrunzând pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu un atelaj hipo neînregistrat și nesemnalizat, condus de un bărbat de 36 ani din Monor. Accidentul rutier s-a soldat cu rănirea celor doi bărbați care au fost transportați la spital pentru a primi îngrijirile medicale necesare. Totodată, în urma impactului a rezultat decesul uneia dintre cabaline. Ambii au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ în cazul șoferului de 28 ani și pozitiv în cazul bărbatului de 36 ani ( peste 0,20 mg/l alcool pur în aerul expirat)”, anunță reprezentanții IPJ BN.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Locuiești în Bistrița? Alege garduri de beton rezistente de la Sigicom!

În Bistrița, din ce în ce mai mulți proprietari renunță la materialele fragile și aleg gardurile de beton – o soluție modernă, sigură și estetică. Spre deosebire de lemn sau metal, betonul nu ruginește, nu se deteriorează și nu necesită întreținere constantă. În plus, vine într-o gamă variată de modele, potrivite pentru orice stil arhitectural.

Mobilier și detalii șic pentru casa ta?! Paravane Decorative Bistrița îți face orice, la comandă

Dacă ai idei trăznite în ceea ce privește amenjarea interioară sau un spațiu unde nu se...

Prime Burger, la 3 ani de când bucură bistrițenii: Vă mulțumim!

Acum trei ani de zile bistrițenilor li s-au adus, mai aproape de casă, burgerii delicioși de...