-0.7 C
Bistrița
vineri, aprilie 11, 2025

Aventurile unui bărbat drogat și fără permis din Rodna: a intrat cu mașina într-un convoi agabaritic și a fugit de la fața locului

Un bărbat de 31 de ani din Rodna a fost reținut pentru 24 de ore, după ce a intrat cu mașina într-un convoi agabaritic, după care a fugit de la fața locului. Oamenii legii l-au prins ulterior și-au descoperit că acesta era și drogat și n-avea nici permis de conducere.

Incidentul s-a petrecut în 24 noiembrie, pe DN17, în apropiere de Beclean. Bărbatul de 31 de ani nu a respectat indicațiile și semnalele de oprire a unui echipaj de poliție care însoțea un transport agabaritic.

A pierdut controlul volanului și a intrat într-unul din autoturismele de însoțire a convoiului, continuându-și deplasarea, fără a opri la locul accidentului. A fost găsit în aceeași zi, în Măgura Ilvei.

„În cadrul verificărilor, polițiștii au constatat faptul că acesta are suspendat dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice. Bărbatul a fost testat cu aparatele din dotare, reieșind indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive, ulterior fiind condus la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice, buletinul de analiză toxicologică confirmând prezența unor substanțe interzise”, informează Inspectoratul de Poliție Județean Bistrița-Năsăud.

Foto: Arhivă

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Este momentul perfect să te pregătești de aventurile acestei primăveri! Profită de oferta MATEROM AUTOMOTIVE

Este momentul perfect să te pregătești de aventurile acestei primăveri! Profită de oferta MATEROM AUTOMOTIVE pentru Verificarea de primăvară și asigură-te că mașina ta este pregătită pentru călătoriile din acest sezon.

San Deco Bistrița-Năsăud caută consilier vânzări. Rombat angajează operatori producție! NOI locuri de muncă, la Fan Courier, DIVANI & SOFA, Polimed

SAN DECO Bistrița-Năsăud și DIVANI & SOFA caută consilier vânzări! Rombat angajează operatori producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Crama Veche, Amicii Building, sau Ideal Print și Fan Courier. Oferta completă, mai jos:

20 de ani dulci, frumoși, cu Cofetăria MARISAN din Sângeorz-Băi! CUM poți participa la TOMBOLA de ziua lor:

Creează amintiri dulci de două decenii, îmbinând pasiunea pentru dulce, gustul autentic și calitatea produselor, în prăjituri și torturi de-ți lasă gura apă. Acum, la 20 de ani de existență pe piață, Cofetăria Marisan vrea să vă mulțumească vouă, clienților, prin organizarea unei tombole cu premii senzaționale. CE trebuie să faceți: