12.2 C
Bistrița
marți, aprilie 22, 2025

Accident MORTAL în Măgura Ilvei: Biciclist spulberat de mașină

Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp, în Măgura Ilvei. Un biciclist se află în stop cardio-respirator.

Un apel la 112 solicita prezența de urgență a echipajelor de salvatori în Măgura Ilvei. Un biciclist a fost lovit de mașină și starea acestuia se anunța gravă.

Un echipaj de prim ajutor din cadrul ISU BN și echipajele poliției au fost direcționate spre locul accidentului.

Biciclistul a fost găsit în stop cardio-respirator, în acest moment aplicându-i-se protocolul de resuscitare.

UPDATE

La locul indicat a fost direcționat in sprijin echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD.

Din păcate, in ciuda eforturilor echipajelor medicale, organismul bărbatului in vârstă de 79 de ani nu a răspuns manevrelor aplicate, fiindu-i declarat decesul la locul solicitării” transmite ISU BN.

În această dimineață, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Sângeorz-Băi au fost solicitați să intervină la un accident rutier în localitatea Măgura Ilvei.

O autoutilitară condusă de un bărbat de 69 de ani din Măgura Ilvei, în timp ce se deplasa prin localitate pe Drumul Județean 172D înspre Ilva Mare, a accidentat un biciclist care se deplasa pe același sens de mers. În urma impactului, șoferul autoutilitarei și-a continuat deplasarea.

La locul evenimentului polițiștii au identificat victima accidentului, un bărbat de 79 de ani din Măgura Ilvei. În urma intervenției echipajelor medicale și aplicării protocoalelor de resuscitare, din păcate a fost declarat decesul bărbatului.

Polițiștii au depistat la scurt timp în trafic autoutilitara implicată în evenimentul rutier, cât și pe șoferul acesteia.
În urma testării cu aparatul etilotest a conducătorului s-a constatat că acesta nu se află sub influența alcoolului.

Polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal întocmit cu privire la infracțiunile de părăsirea locului accidentului și ucidere din culpă, urmând să stabilească cauzele și modalitatea producerii evenimentului rutier” transmit reprezentanții IPJ BN.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.

Se fac angajări la Crama Jelna, Rombat și Fan Courier: Noi locuri de muncă, în Bistrița

Crama JELNA angajează barman, ajutor barman, bucătar și maseur! ROMBAT caută operatori producție. NOI locuri de muncă în Bistrița, la SAN DECO Bistrița-Năsăud,  DIVANI & SOFA, AMICII Building și Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Este momentul perfect să te pregătești de aventurile acestei primăveri! Profită de oferta MATEROM AUTOMOTIVE

Este momentul perfect să te pregătești de aventurile acestei primăveri! Profită de oferta MATEROM AUTOMOTIVE pentru Verificarea de primăvară și asigură-te că mașina ta este pregătită pentru călătoriile din acest sezon.