-1.8 C
Bistrița
vineri, aprilie 11, 2025

Ionuț Simionca: Voi vota DA la Referendum, pentru că nu îngrădesc drepturile LGBT

În febra discuțiilor pro și contra referendum, deputatul PMP, Ionuț Simionca, a spus clar că va merge la vot. Mai mult, acesta susține modificarea articolului din Constituție. ”Nu se îngrădesc drepturile niciunei minorități” a explicat acesta.

Dacă alte partide politice încearcă să boicoteze Referendumul, pe motiv că e un praf în ochi aruncat de PSD, poziția PMP e alta.

”Eu voi merge la vot și voi vota DA. Susțin modificarea articolului din Constituția României. Sunt de părere că societatea are la bază trei piloni principali: familia tradițională, Biserica și școala” a declarat Ionuț Simionca, deputat PMP.

Acesta a mai explicat că îi va sfătui pe cei cu care intră în contact să meargă la vot. Nu vor iniția o campanie cu pliante și bătut pe la uși, dar susțin familia tradițională. Chiar dacă sunt de părere și ei, ca partid, că PSD-ul distrage atenția, prin Referendum, de la alte lucruri importante, ei vor merge la vot.

Sunt de părere că prin modificarea articolului din Constituție nu se atacă libertatea sau drepturile niciunei minorități: fie ea etnică, religioasă sau sexuală. Noi suntem un stat democratic, și știm să tolerăm fiecare minoritate în parte” a explicat Ionuț Simionca.

Întrebările pe care cei din PMP și le pun sunt:

Acest referendum va fi dat uitării, ca și cel din 2009, cu reducerea numărului de parlamentari?

Și

”Dacă acest referendum se va aplica, se va aplica și cel din 2009?”

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Este momentul perfect să te pregătești de aventurile acestei primăveri! Profită de oferta MATEROM AUTOMOTIVE

Este momentul perfect să te pregătești de aventurile acestei primăveri! Profită de oferta MATEROM AUTOMOTIVE pentru Verificarea de primăvară și asigură-te că mașina ta este pregătită pentru călătoriile din acest sezon.

San Deco Bistrița-Năsăud caută consilier vânzări. Rombat angajează operatori producție! NOI locuri de muncă, la Fan Courier, DIVANI & SOFA, Polimed

SAN DECO Bistrița-Năsăud și DIVANI & SOFA caută consilier vânzări! Rombat angajează operatori producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Crama Veche, Amicii Building, sau Ideal Print și Fan Courier. Oferta completă, mai jos:

20 de ani dulci, frumoși, cu Cofetăria MARISAN din Sângeorz-Băi! CUM poți participa la TOMBOLA de ziua lor:

Creează amintiri dulci de două decenii, îmbinând pasiunea pentru dulce, gustul autentic și calitatea produselor, în prăjituri și torturi de-ți lasă gura apă. Acum, la 20 de ani de existență pe piață, Cofetăria Marisan vrea să vă mulțumească vouă, clienților, prin organizarea unei tombole cu premii senzaționale. CE trebuie să faceți: