5.6 C
Bistrița
luni, martie 3, 2025

FOTO: Bolts and Gears, echipa de robotică a Colegiului Național „Liviu Rebreanu”, a făcut senzație la Regionala de Nord a competiției FTC!

Echipa Bolts and Gears a Colegiului Național „Liviu Rebreanu” din Bistrița s-a bucurat de un succes extraordinar în cadrul competiției FIRST Tech Challenge (FTC), la etapa Regională Nord, obținând o performanță remarcabilă, care o califică pentru participarea la etapa națională a competiției, ce va avea loc între 14 și 16 martie, la Pitești.

Echipa Bolts and Gears a Colegiului Național „Liviu Rebreanu” a participat la competiția FIRST Tech Challenge (FTC), etapa Regională Nord, de la Cluj-Napoca, unde s-a bucurat de un real succes.

Avem vești excepționale de la competiția regională de robotică de la Cluj: echipa Bolts and Gears a obținut premiul ,,Connect award 2nd place” – premiu pentru echipele care creează conexiuni puternice între cunoștințele din domeniul STEM și comunitate.

A doua veste excepțională de la Cluj, de la FIRST Tech Challenge România, regionala NORD #2 Cluj (FTC North Romania League Tournament). Minunații (și minunatele) de la Bolts and Gears, echipa de robotică a CNLR, au reușit să se califice la etapa națională. Dacă sunt bucuroși? Evident. Ei, mentorii lor (Andrei Onița, Ion Bradea, Violeta Griga) și noi ceilalți. Felicitări! Ce mărțișor frumos ne-ați trimis din Cluj!”, transmite conducerea Colegiului Național „Liviu Rebreanu”.

Bolts and Gears felicită și celelalte echipe din județ care au avut o prestație deosebită: Atomic Bots, Infotronx, SGBots, Esentza Robotics și Esentza Revolution.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

MATEROM AUTOMOTIVE Service Autorizat Mercedes-Benz: Expertiza și calitatea pe care mașina ta le merită

Când vine vorba de întreținerea și reparația unui automobil Mercedes-Benz, alegerea unui service autorizat este esențială pentru menținerea performanței și siguranței vehiculului tău. MATEROM AUTOMOTIVE – Centru de Service Autorizat Mercedes-Benz din Bistrița îți oferă servicii premium, realizate de specialiști instruiți direct de producător și aparate de service de ultimă generație.

Michaela’s Brasserie caută ospătar, EXAUDIT Contabilitate angajează economist cu experiență

Michaela’s Brasserie caută ospătar harnic și responsabil. EXAUDIT Contabilitate angajează economist cu experiență. Crama JELNA are nevoie de un barman pasionat. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la AMICII BUILDING, Cabinetul de psihologie Sutea Rozalia, depozitul AnnaFiori.ro Sărata sau Restaurant Arena by Casa EMA.

AMICII BUILDING angajează Inginer proiectant Instalații. Noi locuri de muncă, disponibile în Bistrița

AMICII BUILDING angajează Inginer proiectant Instalații. Locuri de muncă, disponibile și la Cabinetul de psihologie Sutea Rozalia își extinde echipa și caută logoped și pedagog de recuperare. Noi locuri de muncă, disponibile în Bistrița, la depozitul AnnaFiori.ro Sărata, STEWO Năsăud sau Restaurant Arena by Casa EMA.